Jdi na obsah Jdi na menu
 


O mně/O nás

21. 3. 2022

Historie kapely:

Parta lidí, kteří si později začali říkat LAKOMCI, se začala tvořit už někdy v roce 1993. (Petr Matička, Zdeněk Šimandl a Sláva Klíma.) Nejdříve se zpívalo jen při dvou kytarách - Petr Matička a Sláva Klíma. Potom se pomalu přidávali, ale většinou zase odcházeli další "členové" kapely:

Bohouš Polák - mandolína, Mirek Zelenka - kontrabas, Karel Lojda - sólová kytara, Lída Holubová - kontrabas, Láďa Poustecký - kytara, Zděnek Maruna - Kačaba - banjo, Pavel Vaňura - Vlásenka - kytara, Honza Škoda - kontrabas, Jindra (?) - kontrabas, Pavel Roskovec - housle, Jirka Rynda - housle, Kája Sýkora - mandolína, Míla Hendrich - mandolína, Petr Melichar - kontrabas, Petr Matička - sólová kytara, Zdeněk Šimandl - bicí, Sláva Klíma - kytara,  Věra Matheizlová - mandolína.

Název kapely vymyslel Petr Matička, který prohlásil:" Když máme v kapele Zdeňka, Vlásenku a Karla, tak se nemůžeme jmenovat jinak, než Lakomci. A to s námi ještě nehrál Vláďa Tauber - Planchet. Logo kapely navrhl, namaloval a schválil Sláva Klíma. Nikdo neměl námitky, protože se nikoho na nic neptal.

V současné době je složení kapely takovéto: Sláva Klíma - 12. strunná kytara, Tonda Novák - 12. strunná kytara,  Karel Sýkora - mandolína, Jirka Daněk - foukací harmonika, Luďka Šmehlíková - zpěv, Vláďa Tauber - 4 strunné banjo, Imma Bárta, baskytara.

Jsme "normální" parta stále mladých lidí, kteří se většinou narodili v půlce minulého století. Ano, je nám okolo šedesátky až sedmdesátky ( až na naší zpěvačku ) a je s námi sranda. Nyní se scházíme jednou měsíčně v restauraci  Bořislavka s partou svých dobrých kamarádů a příznivců, kteří si rádi zazpívají písničky nejen svého mládí. 

V Praze, květen 2006.    Poslední kontrola - březen  2022.                                                                                                                                      Zapsal - Sláva Klíma.

 

! ! P O Z O R ! !    V březnu 2022 to bylo už 29 let od založení kapely LAKOMCI. První hraní proběhlo v restauraci Drancy a byli u toho: Petr Matička, Zdeněk Šimandl a Sláva Klíma.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NIKDY NEZAPOMENEM NA KAMARÁDY, KTEŘÍ SI S NÁMI UŽ ZAHRÁT NEMOHOU.  Na Pavla Roskovce, Zdeňka Šimandla, Pavla Vaňuru, Láďu Pousteckého, Karla Lojdu a Zdeňka Marunu.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář